
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.75 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Type | General Purpose |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Number of Channels | 3 |
| Propagation Delay | 23 ns |
| Data Rate | 50 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 10.5 mA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Current | 10.5 mA |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5 V |
Stock: 97
Distributors
pcbx
Unit Price$3.69244
Ext.Price$3.69244
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.69244 | $3.69244 |
| 10 | $2.82896 | $28.28960 |
| 25 | $2.60924 | $65.23100 |
| 50 | $2.48705 | $124.35250 |
| 100 | $2.37058 | $237.05800 |
| 300 | $2.25958 | $677.87400 |
| 500 | $2.16663 | $1083.31500 |
| 1000 | $2.07748 | $2077.48000 |
